środa, 28 marca 2012

Użalanie się nad sobą to strata czasu - Aimee Mullins
Tytuł tego posta słowa Aimee Mullins, top-modelki, aktorki, medalistki olimpijskiej, która przez magazyn "People" zaliczona została do pięćdziesiątki najpiękniejszych ludzi świata.

Aimee Mullins przyszła na świat bez kości piszczelowych. Ponieważ stopy nie były w stanie utrzymać ciężaru całego jej ciała, lekarze zdecydowali się w rok po narodzinach Aimee na amputację obu nóg poniżej kolan.
Aimee wychowywała się w Allentown (stan Pensylwania) w Stanach Zjednoczonych z dwójką młodszych braci. Po ukończeniu szkoły średniej Aimee zdecydowała się na studia na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, gdzie udało jej się dostać miejsce w obleganym programie Stosunków Międzynarodowych, podczas którego miała okazję wysłuchać wykładów Madeleine Albright. Staż odbywała w Pentagonie, a jej szefem był Colin Powell. Była najmłodszą osobą mającą przepustkę do Pentagonu i jedyną kobietą w 250-osobowym departamencie. Jednak bardzo szybko zrezygnowała z kariery w polityce - nie odpowiadała jej panująca w Pentagonie atmosfera wykonywania rozkazów i niewychylania się ze swoją inicjatywą.

W 1995 r. jeszcze podczas studiów Aimee zajęła się lekkoatletyką. Miała wtedy okazję trenować i rywalizować ze zdrowymi sportowcami. Rozpoczynając treningi powiedziała także swemu trenerowi, że chciałaby wystartować podczas igrzysk paraolimpijskich w Atlancie w 1996 r. Zamierzenie to udało się zrealizować, a jej występ na paraolimpiadzie uczynił ją sławną - ustanowiła rekord świata w biegu na 100 m, 200 m oraz w skoku w dal. Jednak nie chciała, aby media pokazywały ją jako ciekawostkę, udzielała jedynie wywiadów, które związane były ściśle z jej osiągnięciami sportowymi.
Dwa lata później znowu zrobiło się o niej głośno, a to za sprawą brytyjskiego projektanta mody Alexandra McQueena, który zaproponował jej występ na pokazie mody w Londynie. Aimee wystąpiła wtedy w specjalnie dla niej wyrzeźbionych z drewna nogach, które wyglądały jak wysokie buty i nikt z oglądających pokaz nie zorientował się, że Aimee jest niepełnosprawna. Od tego czasu jej zdjęcia pojawiają się na okładkach najsłynniejszych magazynów i czasopism.
Zarówno na co dzień, jak i w trakcie pracy Aimee ma do dyspozycji kilka par protez, które dopasowuje do wysokości obcasów butów, które akurat nosi. Ma też oczywiście specjalne protezy do uprawiania lekkoatletyki. Na szczęście dla niej nie musi ponosić kosztów takiego drogiego sprzętu - sponsorują go producenci protez, bo cena np. sportowych protez to ok. 50 tys. dolarów.
Ostatnio Aimee zajęła się także filmem - w 2002 r. wystąpiła w filmie "Cremaster 3" reżyserowanym przez Amerykanina Matthew Barneya.Podziwiam takich ludzi . Sama nie wiem czy miałabym tak wielką siłę i ambicje jak ona . Dla mnie to najpiękniejsza kobieta na świecie a przede wszystkim wzór do naśladowania !
Warto poświęcic pare minut by przyjrzec się bliżej jej postaci . Gorąco polecam ! ;-)
9 komentarzy:

 1. Zadziwiające, ile ta kobieta przeszła a zarazem wcale się tym nie przejmuje i bierze z życia jak najwięcej. Przy okazji jest niezwykle piekna. Naprawdę ją podziwiam.

  xoxo
  spooky-fashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ma do siebie dystans, brawo! Podziwiam tę kobietę, ma w sobie tyle siły, że mogłaby ją obdarować wszystkich i jest jeszcze taka piękna!
  DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZINY, zapraszam częściej! :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Ona jest niesamowita. Godna podziwu. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny post! I super blog :) wpadnij do mnie! o.O

  OdpowiedzUsuń
 5. Godna podziwu. A my wszyscy narzekamy, że nasze życie jest takie zwykłe... ; D przecież jak widać nie ma rzeczy niemożliwych.

  Obserwuję i zapraszam. taste-of-paradise

  OdpowiedzUsuń
 6. o jaka historia! *-*

  obserwuję,liczę na odwiedziny i dołączenie do grona moich obserwatorów, buźka!:)

  http://in-hype.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. Czytałam kiedyś o niej dość obszerny artykuł, wciągająca historia.

   Usuń

dziękuję <3